När du inte är nöjd
Vårt mål är att våra kunder ska vara nöjda med det vi gör och våra tjänster. Om vi inte har levt upp till dina förväntningar eller gjort något fel är det viktigt att vi får veta det.

För oss är det viktigt att behandla alla kunder lika. Om det är något som du tycker att vi behöver göra annorlunda kontakta i första hand vår kundsevice. Du kan maila, ringa eller skicka brev per post. Du väljer själv om du vill vara anonym.
Nässjö Affärsverk AB
Kundservice
571 80 Nässjö
Inom varje område finns lagstiftning, kommunala föreskrifter och såväl avtalsvillkor som branschvillkor som vi följer. I tveksamma fall har vi även kontakt med våra branschorganisationers juridiska avdelningar för att höra hur branschen förhåller sig till ett lagkrav eller annan knepig fråga som kan tolkas på olika sätt.